جهش تولید با مشارکت مردم
تصویر امام رهبری
  • 1403/02/26 - 04:36
  • - تعداد بازدید: 20
  • - تعداد بازدیدکننده: 19
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /appsettingFree

کردستان- با حضور معاون سوادآموزی آموزش‌و پرورش کردستان؛ جلسه گروه بهبود کیفیت سوادآموزی دیواندره برگزار و از کلاس‌های سوادآموزی شهرستان بازدید شد

با حضور معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان جلسه گروه بهبود کیفیت دیواندره برگزار و فعالیت ها و روند کمی و کیفی سواد آموزی شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی  و  روابط  عمومی  آموزش و پرورش کردستان، گلبهار خسروی معاون سواد آموزی  استان یکشنبه ۲۳ اردیبهشت  ماه جاری در نشست گروه بهبود کیفیت دیواندره از حمایت و پشتیبانی  های مدیر آموزش و  پرورش  شهرستان و همدلی مجموعه کارکنان و دست اندرکاران حوزه سواد آموزی  در راستای پیگیری برنامه ها و فعالیت ها تشکر کرد. 

وی کارنامه عملکردی شهرستان در پوشش حجم سال ۱۴۰۲ را تشریح کرد و با بیان اینکه جذب و اموزش دوره سواد آموزی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت : در مجموع حدود ۵۵ درصد حجم ابلاغی سال تحصیلی  جاری تحت پوشش قرار گرفته است. 

خسروی از ارسال گزارش عملکرد و میزان پوشش حجم ابلاغی شهرستان ها برای فرمانداران خبر داد و گفت: توصیه شده در اولین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی سال جاری، وضعیت کلاس گذاری بررسی و ضمن برنامه ریزی برای سال جدید، از ظرفیت های شهرستان و همکاری شرکا برای اجرای برنامه ها استفاده شود. 

معاون سواد آموزی  استان در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای طرح های جدید در حوزه سواد آموزی در سال ۱۴۰۳ خبر داد و اظهار داشت: نهضت  دانش آموزی،  روستای با سواد، سواد قرآن پایه و سواد آسان طرح های جدیدی است که در سال جاری زمینه اجرای آنها فراهم خواهد شد.  

وی یکی از برنامه های آموزشی سواد آموزی را توسعه سواد زنان روستایی عنوان کرد و با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ تعداد ۶۱۰ نفر حجم به استان اختصاص و این میزان در بین شهرستانها و مناطق توزیع شده است که حجم ابلاغی شهرستان در زمان ثبت نام در سامانه زیر پوشش نرفته است که باید در سال جاری به این موضوع  توجه جدی و برنامه  ریزی  لازم صورت  گیرد.  

خسروی صحت و سلامت کار را در اولویت  فعالیت های سواد آموزی  عنوان  و تصریح کرد : با توجه به اینکه در آستانه برگزاری امتحانات پایانی سواد آموزان قرار داریم، انتطار می رود بر اساس راهنمای عمل، امتحانات در کمال سلامت برگزار و اعضای گروه بهبود کیفیت  و شورای پشتیبانی شهرستان از کلاس های سواد آموزی  و امتحانات بازدید و نظارت لازم صورت گیرد.

معاون سواد آموزی  آموزش و  پرورش  استان در ادامه بر برگزاری  منظم جلسات شورای پشتیبانی  سواد آموزی  و مطالبه گری در این نشست ها و هم چنین بهره گیری از همکاری دستگاه ها در اجرای برنامه ها و تامین مربی مورد نیاز برای حرفه آموزی سواد آموزان تاکید کرد.

تکمیل پست های سواد آموزی  بر اساس ساختار تشکیلاتی، تمهید مقدمات برگزاری امتحانات، همکاری مدارس در راستای شناسایی و معرفی اولیای بی سواد، همراهی در زمان ثبت نام، کلاس گذاری، تامین فضا و تجهیزات و وسایل کمک آموزشی سواد آموزی از دیگر توصیه های معاون سواد آموزی  استان در این نشست بود.

در ابتدای جلسه، حسینی مدیر آموزش و پرورش  دیواندره، گزارشی از اقدامات حوزه سواد آموزی شهرستان ارائه کرد و با بیان اینکه بازدید تیم های نظارتی جنبه مشاوره و راهنمایی دارد، گفت: قطعا نتایج بازدید استان از شهرستان باعث تقویت نقاط قوت و رفع موانع پیش رو در پیگیری امور خواهد شد. 

هم چنین در این نشست گزارشی از بررسی عملکرد سواد آموزی  شهرستان در بخش اداری، پرونده های کلاسی،  اجرای برنامه های آموزشی و مکمل ارائه و توصیه های لازم در خصوص  تداوم فعالیت ها در بخش های مختلف صورت گرفت. 

گفتنی است؛ در ادامه این برنامه نظارتی معاون سواد آموزی  استان به همراه رئیس اداره ساماندهی دوره های سواد آموزی و آموزش های داوطلبانه و کارشناسان  استان از تعدادی از کلاس های سواد آموزی  شهری و روستایی بازدید و وضعیت پیشرفت  تحصیلی  سواد آموزان،  کیفیت اجرای برنامه های مکمل و حضور  آموزش دهندگان ارزیابی و از نزدیک مسائل جاری این حوزه بررسی و با سواد آموزان و آموزش دهندگان  گفتگو شد.

 
  • گروه خبری : اخبار,اخبار سازمان
  • کد خبر : 10419
کلمات کلیدی
الهه بهرامیان
خبرنگار

الهه بهرامیان

تاریخ آخرین بروزرسانی : 1403/02/26 04:36
گفتگوی آنلاین
رادیو رسا
تنظیمات قالب
گفتگوی آنلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین