مهار تورم، رشد تولید
تصویر امام رهبری
  • 1402/06/27 - 08:07
  • - تعداد بازدید: 36
  • - تعداد بازدیدکننده: 36
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /appsettingFree

معاون سوادآموزی استان هرمزگان: دوره‌های آموزشی برای سوادآموزان هرمزگان آغاز شد

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش گفت: کلاس‌گذاری و آموزش دوره‌های مختلف سوادآموزی در سال تحصیلی ۱۴۰۲ در استان آغاز شد که حجم ابلاغی برای سال تحصیلی جدید ۱۱ هزار نفر است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از خبرگزاری ایرنا در استان هرمزگان، احمد جعفری معاون سوادآموزی استان در حاشیه بازدید از برگزاری این دوره‌های آموزشی افزود: این حجم ابلاغ شده برای پوشش چهار هزار و ۲۰۰ نفر دوره سوادآموزی، چهار هزار نفر دوره انتقال و ۲ هزار و ۸۰۰ نفر دوره تحکیم درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به آغاز کلاس‌گذاری و شروع دوره‌های آموزشی در استان اظهار کرد: طول دوره برای کلاس‌های سوادآموزی ۴۰۰ ساعت به مدت ۶ ماه، کلاس‌های انتقال ۶۰۰ ساعت در طول هفت ماه و دوره تحکیم نیز ۱۰۰ ساعت در مدت ۶ ماه است که سوادآموزان پس از گذراندن مدت دوره خود موفق به دریافت گواهی تحصیلی خواهند شد.

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش هرمزگان با تبیین اهمیت سواد و ریشه کن شدن بی‌سوادی بیان کرد: این دوره‌ها برای آموزش سوادآموزان ایرانی و اتباع خارجی برگزار می‌شود.

جعفری ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته با برگزاری کلاس‌های سوادآموزی، افزون‌بر ۱۱۷ درصد حجم ابلاغی، تحت پوشش قرار گرفتند که این جای رضایت بخشی بود.

وی با اشاره به اجرایی کردن برنامه های مکمل در کنار برنامه های آموزشی حوزه سوادآموزی گفت: حجم تحت پوشش برنامه های مکمل شامل نماز کلید بهشت چهار هزار و ۹۱۹ نفر، طرح خواندن با خانواده ۲هزارو ۲۸۱ نفر، ۲۲۰ نفر برای آموزش رایانه و برای حلقه های کتابخوانی ۵۷ نفر ملاحظه گردیده است.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار سازمان
  • کد خبر : 8254
کلمات کلیدی

نظرات

0 Comments for this article

نظر دهید

گفتگوی آنلاین
رادیو رسا
تنظیمات قالب
گفتگوی آنلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین