جهش تولید با مشارکت مردم
تصویر امام رهبری
  • 1403/04/19 - 16:51
  • - تعداد بازدید: 135
  • - تعداد بازدیدکننده: 108
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /appsettingFree
با حضور علی باقرزاده مشاور وزیر آموزش‌وپرورش:

برگزاری نشست هم‌اندیشی وهم‌افزایی پیرامون کیفیت‌بخشی به فضای شاد

 با حضور علی باقرزاده مشاور وزیر آموزش‌وپرورش و غلامرضا بروجی معاون امور آموزشی و علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا، نشست هم‌اندیشی پیرامون فضای شاد در سالن اجتماعات سازمان نهضت سوادآموزی برگزار شد.

 به گزارش روابط‌عمومی سازمان نهضت سوادآموزی، با حضور علی باقرزاده مشاور وزیر آموزش‌وپرورش، نشست هم‌اندیشی وهم افزایی پیرامون کیفیت‌بخشی به فضای شاد، صبح امروز در محل سالن اجتماعات سازمان نهضت سوادآموزی برگزار شد.

در این جلسه مشاور وزیر آموزش‌وپرورش، با استناد به تفسیر حجت‌الاسلام محسن قرائتی از آیه ۳۰ الی ۳۷ سوره بقره و جریان هبوط حضرت آدم به زمین اشاره کرد و توضیحاتی پیرامون تعمق در آیه ۳۷ سوره بقره "فتلقّی آدم منْ ربّه کلماتٍ فتاب علیْه إنّه هو التّوّاب الرّحیم (۳۷) با این مضمون که "سپس آدم از پروردگارش کلماتی دریافت داشت؛ [و با آنها توبه کرد.] و خداوند توبهٔ او را پذیرفت؛ زیرا او توبه‌پذیر و مهربان است" ارائه نمود و گفت: طبق برخی روایت، حضرت آدم با الهام از حضرت جبرئیل کلماتی بیان کرد و مورد رحمت و عفو پروردگار قرار گرفت و در آن زمان به او مقام پیامبری و همچنین مقام شامخ چهارده‌معصوم به ائمه معصومین و حضرت علی ( ع) و حضرت فاطمه تعلق گرفت و در حقیقت عشق به امام حسین و ائمه معصومین از ابتدای خلقت در وجود بشر نهادینه شده است.

 وی در ادامه افزود: در روزهای اخیر رویداد میمون و مبارک انتخابات در فضایی آزاد و سالم و مبتنی بر رأی مردم انجام شد که عزت بخش و غرورآفرین بود در همین راستا به همت همکاران در فضای شاد، پویش حماسهٔ جمهور به‌صورت عادلانه اجرا شد و به‌صورت برابر کانال در اختیار هر دو کاندید قرار گرفت که به دلیل سرعت بازدید و حجمی که در شاد فراهم شد مورد استقبال واقع گردید.

 باقرزاده تصریح کرد: طی چندین جلسه که با مسئولین سازمان نهضت سوادآموزی برگزار نمودیم مواردی مطرح گردید که قابلیت اجرایی دارد و همکاران ما نهایت تعامل را با این مجموعه خواهند داشت.

 مدیر راهبردی شبکه شاد از پویش‌های جدید و تقویت این فضا در آینده خبر داد و بیان کرد: مسیری که این فضا پیموده و ادامه خواهد داد بسیار امیدبخش است.

در ادامه این جلسه علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری ناجا، به شرح اقدامات فرهنگی، اجتماعی پلیس فتا از جمله؛ اقداماتی که در حوزه فرهنگ‌سازی و ارتقای سواد فضای مجازی انجام گردیده، پرداخت .

 رجبی افزود: تا کنون چندین پویش‌های سایبری از جمله طرح کودک و اینترنت (کوا)، پویش کودکان سایبری و پویش خرید امن، پویش انتخابات رئیس‌جمهوری و پویش پلیس بین‌الملل اجرا گردیده و برخی پویش‌ها نیز در حال اجرا می‌باشد.

 رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری در پایان اظهار کرد: فرصت‌های همکاری با آموزش‌وپرورش در چهار عنوان از جمله؛ پشتیبانی از کانال پلیس فتا در شاد و باز نشر محتواهای این کانال در کانال‌های وزارت آموزش‌وپرورش، پشتیبانی از پلیس فتا در اجرای برنامه‌های پویش کودکان سایبری در سطح مدارس، اجرای طرح فرهنگ یاران سایبری از بین فرهنگیان علاقه‌مند، محتوای دروس و کتب درسی در موضوع امنیت سایبری و ایمنی سایبری در تمامی مقاطع تحصیلی می‌باشد.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 10569
کلمات کلیدی
الهه بهرامیان
خبرنگار

الهه بهرامیان

تصاویر

تاریخ آخرین بروزرسانی : 1403/04/19 16:51
گفتگوی آنلاین
رادیو رسا
تنظیمات قالب
گفتگوی آنلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین