جهش تولید با مشارکت مردم
تصویر امام رهبری
  • 1403/02/26 - 05:47
  • - تعداد بازدید: 47
  • - تعداد بازدیدکننده: 42
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /appsettingFree
در راستای نظارت بر فعالیت های مرکز یادگیری محلی انجام شد:

هرمزگان - بازدید معاون دفتر برنامه‌ریزی دوره های سوادآموزی سازمان نهضت سوادآموزی از فعالیت‌های مرکز یادگیری محلی راهیان علم سواد آموزی ناحیه دو بندرعباس

مجتبی الهی معاون دفتر برنامه ریزی دوره های سواد آموزی سازمان نهضت سواد آموزی به همراه محمد قاسمی رئیس اداره سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان از فعالیت های مرکز یادگیری محلی راهیان علم اداره سواد آموزی آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس در محل دبیرستان دخترانه سپیده کاشانی بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی  سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از  آموزش و پرورش استان هرمزگان ، مجتبی الهی معاون دفتر دوره های سواد آموزی سازمان نهضت سواد آموزی هدف از این بازدید را بررسی و نظارت بر مسائل مربوط به فرآیند آموزش، عنوان نموده  و گفت : بازدید حضوری از کلاس های سوادآموزی فرصت مغتنمی  برای گفتگوی چهره به چهره با آموزش دهندگان و سوادآموزان و بهره مندی از نظرات آنها در برنامه ریزی های آتی است .

مجتبی الهی  اظهار داشت: مراکز یادگیری محلی علاوه بر آموزش، می توانند بستری برای فراگیری مهارت های اجتماعی و حقوق شهروندی باشند که این مهم با مشارکت سازمان های مردم نهاد و سایر دستگاه ها محقق می شود.

وی افزود: پایدار کردن یادگیری، آموزش مهارت های اساسی زندگی، حرفه آموزی و آماده سازی افراد برای ورود به صحنه های اجتماعی از جمله اهداف راه اندازی مراکز یادگیری محلی است.

معاون دفتر دوره های سواد آموزی سازمان نهضت سواد آموزی با اشاره به ظرفیت بسیار بالای انجمن اولیا و مربیان و دانش آموزان در شناسایی، جذب و تشویق و ترغیب بی سوادان، ابراز امیدواری کرد که با بهره گیری از ظرفیت این دسته از افراد در قالب سوادیاران بتوانیم گام های بلندی در راستای ریشه کنی بی سوادی در کشور برداریم.

وی در ادامه عنوان کرد: نیازسنجی درست و مناسب علاوه بر برگزاری کارگاه های مهارتی، مشاوره، خانواده و حقوق شهروندی متناسب با نیاز منطقه به خودی خود جزو ابزار های ترغیب حضور سوادآموزان در مرکز است.

مجتبی الهی در پایان این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از حوزه سواد آموزی اداره کل و ناحیه ۲ در برگزاری کلاس های این مراکز یادگیری محلی با ابراز رضایت از بازدید با شرکت کنندگان در این کلاس ها گفتگو و پیشنهادات و انتقادات آنان را دریافت کرد.

معاون برنامه ریزی دفتر دوره های سواد آموزی سازمان نهضت سواد آموزی کشور در همین راستا با گفتگو آموزش دهندگان نهضت، پس از استماع نقطه نظرات و دیدگاه های وی در خصوص چگونگی فعالیت و مشکلات آموزش دهندگان، ضمن تشریح شرایط و نحوه همکاری سازمان با آنان، آموزش دهندگان را به ادامه فعالیت با سواد آموزی تشویق و ترغیب نمود.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار سازمان
  • کد خبر : 10427
کلمات کلیدی
الهه بهرامیان
خبرنگار

الهه بهرامیان

تاریخ آخرین بروزرسانی : 1403/02/26 05:47
گفتگوی آنلاین
رادیو رسا
تنظیمات قالب
گفتگوی آنلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین