جهش تولید با مشارکت مردم
تصویر امام رهبری
  • 1403/04/18 - 01:15
  • - تعداد بازدید: 60
  • - تعداد بازدیدکننده: 59
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /appsettingFree

کردستان- معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان خبر داد: آغاز امتحانات پایانی بیش از ۹ هزار نفر از سواد آموزان استان کردستان

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان از برگزاری امتحانات پایانی سواد آموزان استان در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: با توجه به زمان تشکیل کلاس و پایان مدت آموزش، امتحانات دوره های سواد آموزی در حال انجام است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از  اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش کردستان، گلبهار خسروی با اعلام اینکه در سال تحصیلی جاری ۹ هزار و ۲۲۰ نفر از سواد آموزان استان تحت پوشش قرار گرفته اند که ۱۹۴۹ نفر آنان در دوره سواد آموزی، ۵۱۲۱ نفر در دوره انتقال و ۲۱۵۰ نفر نیز در دوره تحکیم مشغول آموزش هستند، گفت: با توجه به متفاوت بودن زمان شروع هر کلاس، به محض اتمام مدت زمان آموزش، امتحانات سواد آموزان در دوره های مختلف بر اساس دستورالعمل های ابلاغی پیش بینی و در حال انجام است. 
 وی از تشکیل ستاد امتحانات سواد آموزی در استان و شهرستانها و مناطق، حوزه بندی، تعیین عوامل و ساز و کارهای لازم خبر داد و گفت: برنامه امتحانات پایانی سواد آموزان تنظیم و با حضور مسئولان و دست اندرکاران، فرایند امتحانات پایانی از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و هم اکنون در حال برگزاری است و تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت. 
 خسروی افزود : در همین راستا دستورالعمل، آیین نامه و آخرین توصیه های لازم در خصوص برگزاری دقیق و منظم امتحانات پایانی سواد آموزان به شهرستانها و مناطق ابلاغ شده است. 
 خسروی یکی از اقدامات ستاد امتحانات سواد آموزی استان را نظارت بر برگزاری آزمون های پایانی عنوان کرد و با بیان اینکه بر اساس برنامه تنظیم شده متناسب با هر ماه ، اعضای ستاد سواد آموزی از حوزه های مربوطه بازدید و نظارت لازم صورت می گیرد. اظهار داشت: انتظار می رود اعضای ستاد امتحانات سواد آموزی شهرستانها و مناطق نیز به صورت مستمر از حوزه های برگزاری بازدید و گزارش آن در پایان ماه به استان منعکس شود . 
 معاون سواد آموزی استان، صحت و سلامت و برگزاری دقیق امتحانات را مهم ترین اولویت این حوزه عنوان کرد و گفت: فرایند امتحانات پایانی دوره های سواد آموزی باید بر اساس راهنمای عمل برگزاری آزمون ها و تصحیح اوراق انجام و ضمن سازماندهی، توجیه و آموزش، صدور ابلاغ و نظارت ، مقدمات لازم برای برگزاری بهینه امتحانات فراهم و در ادامه اوراق امتحانات تصحیح و نمرات در سامانه درج و کلیه مراحل مطابق دستورالعمل اجرایی شود. 
 به گفته وی در سال تحصیلی جاری ۸۰۸ کلاس سواد آموزی فعالیت دارد و بعد از اتمام زمان آموزش، امتحانات سواد آموزان تا پایان شهریور ماه سال جاری برگزار و نتایج آن اعلام خواهد شد.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار سازمان
  • کد خبر : 10566
کلمات کلیدی
الهه بهرامیان
خبرنگار

الهه بهرامیان

تاریخ آخرین بروزرسانی : 1403/04/18 01:15
گفتگوی آنلاین
رادیو رسا
تنظیمات قالب
گفتگوی آنلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین