مهار تورم، رشد تولید
تصویر امام رهبری
  • 1402/06/27 - 13:17
  • - تعداد بازدید: 53
  • - تعداد بازدیدکننده: 49
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /appsettingFree

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان البرز: صدا و سیما نقش به سزایی در تبلیغ و ترویج فعالیت های سوادآموزی و امیدآفرینی دارد

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان از برگزاری نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، عسگرپور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان از برگزاری نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان با حضور ولی پوری معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری، حجرگشت مدیر کل آموزش و پرورش استان و دیگر اعضای ستاد خبر داد. 

وی گفت:  شورای پشتیبانی سوادآموزی ظرفیت های گسترده ای در توسعه مشارکت های بین بخشی و مشارکت فعال و پویا تمامی دستگاه های استان در جذب و شناسایی افراد بی سواد و کم سواد دارد.

عسگرپور سهولت دسترسی افراد کم سواد و بی سواد به آموزش را از برنامه های پیش روی سوادآموزی استان دانست و تصریح کرد: تحقق شعار هر مدرسه یک پایگاه سوادآموزی  و استفاده از ظرفیت های موجود مانند مساجد، پایگاه های بسیج و روحانیون مواردی هستند که در ریشه کنی بی سوادی در استان تاثیرگذارند.

معاون سوادآموزی استان استفاده از ظرفیت های تبلیغی و اطلاع رسانی به ویژه صدا و سیما را لازمه ترغیب و تشویق سوادآموزان برای شرکت در کلاس های سوادآموزی و جلب نیروی های جهادی در این امر خدا پسندانه عنوان کرد و معرفی افراد موفق و توانمند سوادآموزی را توسط صدا و سیما در راستای ترغیب آن ها و امیدآفرینی در الویت دستورکار این شورا دانست.

وی با اشاره به حجم ۶۵۰۰ نفری ابلاغی از سوی سازمان نهضت سوادآموزی به استان البرز اظهار داشت: حجم ابلاغی به استان با نیروی انسانی موجود تناسب ندارد و بایستی با استفاده از ظرفیت نیرو های جهادی، خیرین سوادیار، دانشجو معلمان، طلاب و ... و همچنین با عزمی جهادی برای ریشه کنی بی سوادی و تحقق اهداف کمی و کیفی مورد انتظار  تلاش کنیم.

 توسعه مشارکت های بین بخشی، استفاده از ظرفیت های تبلیغی و تشویقی تمامی دستگاه های استان، توسعه مراکز یادگیری محلی و برگزاری منظم جلسات شوای پشتیبانی سوادآموزی در شهرستان ها از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار سازمان
  • کد خبر : 8261
کلمات کلیدی

نظرات

0 Comments for this article

نظر دهید

گفتگوی آنلاین
رادیو رسا
تنظیمات قالب
گفتگوی آنلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین