مهار تورم، رشد تولید
تصویر امام رهبری
  • 1401/02/20 - 12:42
  • - تعداد بازدید: 337
  • - تعداد بازدیدکننده: 283
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /appsettingFree

سرپرست معاونت سوادآموزی استان مازندران در آیین تجلیل از معلمان منتخب شهرستان گلوگاه : انسان‌سازی؛ منطق ایجاد دستگاه عظیم آموزش و پرورش است.

سرپرست معاونت سوادآموزی استان در آیین تجلیل از معلمان منتخب شهرستان گلوگاه تاکید کرد: انسان‌سازی؛ منطق ایجاد دستگاه عظیم آموزش و پرورش است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان مازندران، «محمود تنها» در این آیین با تاکید براینکه در نظام آموزش و پرورش، هیچ عنصری به قدر معلّم تأثیر ندارد؛گفت معلّم تعیین‌کننده است و در جامعه انسانى, اساسى ترین کار, تعلیم و تربیت است.. کسى که این رسالت را به دوش مى کشد ((معلم)) است. کار معلمى به هرگونه تلاشى که براى هدایت, تکامل و تعلیم و آموزش انسان, صورت مى گیرد اطلاق مى شود, براساس همین تعریف است که پیامبران, معلم بشر خوانده مى شوند. سرپرست معاونت سوادآموزی استان خطاب به معلمان حاضر در آیین خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری.  معلّمین به خاطر اهمیت این مهم، فرهنگیان را افسران سپاه پیشرفت کشور نام بردند چون آموزش و پرورش وسیله‌ی پیشرفت کشور است.   

 

ایشان با اقتباس از آیه 32 از سوره مائده رسالت معلمی را بسیار با عظمت برشمردند و گفتند خداوند می فرماید: ((منْ قتل نفْسًا بغیْر نفْسٍ أوْ فسادٍ فی الْأرْض فکأنّما قتل النّاس جمیعًا ومنْ أحْیاها فکأنّما أحْیا النّاس جمیعًا)) امام صادق(ع) در تفسیر این آیه, سخنى دارند که مفهوم آن را نقل مى کنیم, ایشان فرموده اند: منظور از زنده کردن یک فرد, هدایت و پرورش اوست, اگر کسى جوانى را به راه درست, هدایت کند و وظیفه انسان سازى را بر عهده بگیرد, مثل این است که همه دنیا را زنده کرده است. پس منظور از زنده کردن, پرورش و هدایت کردن است. و این توسط معلم است که محقق می شود.

 

 تنها هفته معلم را یادآور شکوه و عظمت انسان هایی دانست که در طول تاریخ در عرصه تعلیم و تربیت، زیباترین جلوه های عشق، ایثار، بینش و بصیرت را به نمایش گذاشته و ندای فطرت پاک را به گوش همه می رسانند.

در پایان از مقام رفیع معلمان شهرستان گلوگاه با اهدای لوح سپاس و هدایا تجلیل به عمل آمد.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار سازمان
  • کد خبر : 5967
کلمات کلیدی
ناهید  فراهانی
خبرنگار

ناهید فراهانی

نظرات

0 Comments for this article

نظر دهید

گفتگوی آنلاین
رادیو رسا
تنظیمات قالب
گفتگوی آنلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین