تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
تصویر امام رهبری
  • 1401/02/24 - 12:00
  • - تعداد بازدید: 8
  • - تعداد بازدیدکننده: {viewercounter}
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /appsettingFree

روح الله شیرازی معاون سواد آموزی استان سیستان وبلوچستان : شناسایی وجذب بازماندگان از تحصیل

شیرازی گفت :برنامه ریزی دقیق و کامل با مشارکت همه واحدها و نهادهای مربوط در سطح استان برای مشخص کردن آمار واقعی و دقیق بازماندگان از تحصیل صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازمعاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان ،در جلسه ای که با حضور مسئولان واحدهای برنامه ریزی ، آموزش ابتدایی ، مشارکتهای مردمی، فن آوری اطلاعات  و امور اتباع استان با مدیریت معاونت سوادآموزی استان صورت گرفت مقررشد تا با هدف دستیابی به آمار واقعی دانش آموزان بازمانده از تحصیل و تارکین مدرسه و سواد برنامه ریزی واحد و منسجمی صورت گیرد.

 

روح الله شیرازی گفت از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش آمار بازماندگان از تحصیل به استان ارسال شده و با مشارکت واحدهای ذیربط ابتدا کار شناسایی دقیق و محل سکونت افراد انجام گرفته و در ادامه با محوریت مدارس دولتی و غیر دولتی برنامه ریزی کامل و منسجمی برای فراهم نمودن زمینه تحصیل صورت پذیرد .

 

معاونت سوادآموزی استان از پیشنهاد بسته های حمایتی برای بازماندگان از تحصیل بعنوان یک مشوق نام برد و گفت در این بسته حمایتی نوشت افزار و اقلام مورد نیاز برای تحصیل دانش آموزان می تواند کمک خوبی باشد .

وی همچنین افزود تشویق و ترغیب فرهنگیانی که در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند برای شناسایی و جذب بازماندگان از تحصیل  می تواند راه رسیدن به هدف را هموار کند.

 

استفاده از ظرفیت مسئولان ثبت احوال  ، کارشناسان بهداشتی محل ،  دهیاران ، کمیته امداد و بهزیستی نیز میتواند آموزش و پرورش را در این زمینه یاری کند.

 

شیرازی توصیه کرد تا برای توسعه سواد و جذب بازماندگان از تحصیل آمار اسمی افراد و محل سکونت  بطور کامل احصاء شود و کارشناسان مربوطه هر پیشنهاد و نظری که میتواند  توسعه سواد را تحقق ببخشد ارائه نمایند .

در ادامه همکاران سایر بخشها ، پیشنهادات خود را جهت جذب هر چه بیشتر بازماندگان از تحصیل ارائه دادند.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار سازمان
  • کد خبر : 5980
کلمات کلیدی
ناهید  فراهانی
خبرنگار

ناهید فراهانی

نظرات

0 Comments for this article

نظر دهید

گفتگوی آنلاین
رادیو رسا
تنظیمات قالب
گفتگوی آنلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین