مهار تورم، رشد تولید
تصویر امام رهبری
  • 1402/03/03 - 14:20
  • - تعداد بازدید: 129
  • - تعداد بازدیدکننده: 101
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /appsettingFree

برگزاری مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر

همزمان با سوم خردادماه ، مراسم گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر با حضور عبدی، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ، مولایی جانشین دانشگاه تربیت پاسدار امام حسین علیه السلام و کارکنان حوزه ستادی برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی، همزمان با سوم خردادماه، مراسم گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر با حضور علیرضا عبدی، معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، سردار یوسف مولایی جانشین دانشگاه تربیت پاسدار امام حسین علیه السلام و کارکنان حوزه ستادی برگزار گردید .

 

در این مراسم یاد و نام شهدای عملیات بیت المقدس و این حماسه بزرگ گرامی داشته شد و یوسف مولایی ضمن تبیین این حماسه، مطالب و خاطراتی را در خصوص فتح خرمشهر و بیانات حضرت امام خمینی (ره) بیان نمود .

 

جانشین دانشگاه تربیت پاسدار امام حسین علیه السلام گفت : وحدت و استقامت از رمزهای پیروزی ما در عملیات بیت المقدس و آزادی خرمشهر بود و با تمسک برآیه شریفه  " واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا ... " و مفاهیم معنوی این آیه از کلام الله مجید بود که علیرغم اینکه برتری نظامی و تسلیحاتی نسبت به دشمن نداشتیم ولی توانستیم پیروز شویم و این نبود مگر به خاطر اینکه رزمندگان اسلام مبنای تفکر دینی داشتند و همین مبنای تفکر دینی و وحدت و یکپارچگی و لطف الهی سبب پیروزی شد و حضرت امام (ره) نیز در همین رابطه فرمودند : خرمشهر را خدا آزاد کرد .

 

یوسف مولایی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خاطرنشان کرد : حضرت آقا رمز پیروزی درحماسه خرمشهر را " مقاومت، ایثار، پیروزی " بیان کردند و این اتفاق عظیم با توجه به ملاحظات و محاسبات نظامی و امکانات موجود غیر قابل باور بود ، چرا که دشمن بعثی از همه لحاظ درحال حمایت و پشتیبانی بود و رزمندگان ما برای کمترین تجهیزات و امکانات در مضیقه بودند، بنابراین با توجه به آیه " و من یتوکل علی الله فهو حسبه ... " این توکل و استمداد الهی بود که موجب پیروزی ما در این عرصه شد .

  • گروه خبری : اخبار,اخبار سازمان
  • کد خبر : 7656
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 Comments for this article

نظر دهید

گفتگوی آنلاین
رادیو رسا
تنظیمات قالب
گفتگوی آنلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین